Organizator:

Tak wygląda przyszłość branży? Dwa dni, trzy ważne dyskusje

Podziel się

Czy kolejne lockdowny spowodowane pandemią Covid-19 musiały aż tak mocno dotknąć branżę fitness? Jak będzie wyglądała jej przyszłość? Czy odpowiedzią na potrzeby rynku staną się kluby butikowe?

Program kongresu Polish Fitness Summit obfituje w prelekcje, prezentacje, ale też panele dyskusyjne i debaty. tanowi doskonałą odpowiedź na potrzeby branży, która przez ostatnie dwa lata borykała się z ogromnymi problemami. To pierwsze prawdziwe spotkanie na żywo z udziałem ekspertów w Polski i zagranicy. Warto zwrócić szczególną uwagę na dwa spotkania.

Reprezentacja branży

W piątek, 13 maja na uczestników czekają trzy dyskusje: międzynarodowy panel dyskusyjny z udziałem gości z Rumunii, Czech, Irlandii i Danii, dyskusja #ownersforowners, ale także - bardzo istotna - debata o działalności Polskiej Federacji Fitness.

Przez ostatnie lata, w czasie których także kluby zostały dotknięte pandemią, organizacja reprezentowała interesy branży fitness. Protestowała przeciw radykalnym przepisom dotyczącym zamykania klubów, jej przedstawiciele interweniowali w Sejmie.

Jak czytamy na stronie federacji, celem działalności Federacji to zjednoczenie wszystkich pracodawców z branży fitness – dużych, średnich i małych przedsiębiorstw. Obecnie działają w niej właściciele klubów, studiów EMS, treningów personalnych, wspierani m.in. przez dystrybutorów i dostawców usług.

Podczas debaty pod (celowo kontrowersyjnym) tytułem "Po co nam PFF?", wraz z gośćmi z zagranicznych organizacji, zastanowią się nad pytaniem (i spróbują odpowiedzieć): jak powinna wyglądać w przyszłości polska branża fitness?

Kluby butikowe realną odpowiedzią?

Z doświadczeń ostatnich kilkunastu miesięcy wyłania się obraz obecnego stanu polskiej branży fitness. Dlatego w sobotę, 14 maja zaplanowano również dyskusję o obecnej sytuacji rynkowej.

A że Polską Federację Fitness tworzą też przedstawiciele i właściciele klubów butikowych, także temu rodzajowi działalności zostanie poświęcona jedna z sobotnich debat. Małe studia butikowe (zwykle 800-3500 m kw.) specjalizują się w treningu grupowym, zwykle w jednej lub dwóch strefach. Czy takie studia butikowe to rzeczywiście przyszłość branży fitness i warto w nie inwestować?

O tym porozmawiają Bartosz Surowy – założyciel i twórca sieci treningu EMS, Bartłomiej Kołodziejek – manager związany branżami finansową, motoryzacyjną i nieruchomości, Tomasz Gać – uczestnik wielu branżowych konferencji i kongresów, z branżą fitness związany ponad 20 lat, Marek Prusiński – Head of Fitness w Xtreme Fitness Gyms i właściciel GRIT Laboratory oraz Tomasz Napiórkowski – prezes Polskiej Federacji Fitness.

Kongres Polish Fitness Summit odbędzie się 13 i 14 maja na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Bilety dostępne są na stronie

Sprawdź panel międzynarodowy Zobacz naszych ekspertów Bilety